Dzielimy się muzyką

  Rozmawiał Michał Nowicki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rozmowa z PIOTREM DOBROWOLSKIM, inicjatorem i organizatorem przeglądu kapel rockowych w Radziejowie.
       - Skąd pomysł zorganizowania przeglądu?
       
  - W Radziejowie często występuje miejscowy zespół ludowy, odbywają się konkursy piosenki francuskiej i dziecięcej, nie tak dawno był koncert grup hip-hopowych. Natomiast nie ma imprezy dla fanów rocka. Postanowiłem zapełnić tę lukę. Sam gram w zespole rockowym. My też chcemy pokazać się szerszej publiczności i podzielić się naszą muzyką.
       - Były jakieś problemy ze zorganizowaniem takiej imprezy?
       
  - Początkowo w Radziejowskim Domu Kultury, gdzie odbędzie się przegląd, niechętnie przyjęto pomysł organizacji rockowiska, ponieważ kiedyś na koncercie rockowym doszło do awantury i bójki. Pracownicy obawiali się, że sytuacja może się powtórzyć. Aby tego uniknąć chcemy, by porządku pilnowali druhowie z Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiem, że przedstawiciele domu kultury już to ustalili ze strażakami. Dodatkowo o imprezie powiadomili policję. Myślę, że to zapewni bezpieczeństwo. Ale to nie jedyny problem. Brakuje nam nagłośnienia. To, którym dysponujemy może nie wystarczyć, by wszystko było dobrze słychać. Niestety, nie mamy pieniędzy, aby wypożyczyć profesjonalny sprzęt.
       - Czy chciałbyś, by przegląd na stałe wpisał się w radziejowski kalendarz imprez?
       
  - To życzenie wielu młodych mieszkańców Radziejowa, z którymi rozmawiałem. Bardzo wielu entuzjastycznie odnosi się do pomysłu cyklicznego przeglądu. Zobaczymy, jak wypadnie ten koncert. Mam nadzieję, że uda się go powtórzyć za rok. W Radziejowie zagrają kapele z kilku okolicznych miast. Marzy mi się, by podobne koncerty zorganizować też u nich. Wtedy każdy z zespołów byłby być gospodarzem jednego przeglądu, a występujące zespoły miałyby szansę pokazać się szerszej publiczności niż tylko fanom z własnego miasta.
       ---
       Przegląd pod patronatem "Gazety Kujawskiej" odbędzie się w niedzielę, 2 października o godz. 17.00 w Radziejowskim Domu Kultury. Wystąpią: "Methamorphosis" z Inowrocławia, "Krajzega" z Konina, "Divine insanity" i "Crash back" z Włocławka oraz "Hornad" i "Komora" z Radziejowa.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »