Rada do wymiany

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W październiku mieszkańców spółdzielczych bloków czeka podwyżka za ciepłą wodę i zmiana składu rady nadzorczej.
       Już wiadomo, że za metr sześc. podgrzanej wody od 1 października na osiedlu trzeba będzie zapłacić nie 18 a 21 zł. - Stawkę podniosło Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. To brzmi paradoksalnie, ale im mniej ciepłej wody będą zużywać lokatorzy, tym więcej zapłacą. Naprawdę
       
  nie opłaca się oszczędzać
       
  na zużyciu gorącej wody - mówi Tomasz Czubenko, prezes SM w Aleksandrowie.
  Kolejna zmiana to wybór nowej rady nadzorczej. Poprzednikom skończyła się 3-letnia kadencja. Walne zebranie miało się odbyć w czerwcu, ale zabrakło kworum. Podjęto następną próbę zwołania delegatów, którzy mają się spotkać 1 października. Spółdzielcy będą mieli okazję podyskutować o kondycji SM.
       - Nie budujemy nowych bloków, bo nie ma takiego zapotrzebowania. Ale staramy się remontować budynki. Teraz zajmujemy się ocieplaniem szczytów, konserwacją balkonów, partycypujemy w wymianie okien - wylicza prezes Czubenko. We wszystkich blokach funkcjonuje system automatycznej regulacji temperatury centralnego ogrzewania. - Po to, by niepotrzebnie nie przegrzewać mieszkań, gdy na zewnątrz jest ciepło - tłumaczy prezes SM. Zmodernizowane zostały także dachy, gdzie zastosowano technologię termozgrzewalną. Odnawiane są klatki schodowe, wymieniana stolarka. - Dla wygody lokatorów tworzymy w piwnicach wózkownie, przechowalnie rowerów. Chętnie udostępniamy też wolne pomieszczenia dla bezpłatnej działalności, na przykład sportowej. Na osiedlu funkcjonują obecnie trzy siłownie - mówi Marek Laskowski, administrator w SM. W aleksandrowskiej spółdzielni
       nie brakuje dłużników.
       
  Dług głównie z powodu zaległości czynszowych wynosi ponad 200 tys. zł. - Prowadzimy windykację, propagujemy zamiany mieszkań. Do eksmisji raczej nie dochodzi, była jedna - w ubiegłym roku - informuje prezes spółdzielni.
       Spółdzielnia Mieszkaniowa w Aleksandrowie zarządza 25 budynkami. Na osiedlu są 24 bloki: 7 pochodzi z lat 60. i 70., 17 wybudowano w latach 80. i 90. Jeden blok SM jest na ul. Narutowicza. SM ma uregulowany stan prawny gruntów - wykupiła je w ub.r. od miasta, łącznie z powierzchnią pod pawilonami handlowymi..
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »