Pokonają Krzyżaków?

  (mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W sobotę o godz. 16.30 na radziejowskim Rynku rozpocznie się pierwsza część obchodów 674 rocznicy bitwy pod Płowcami, w której zastępy króla Władysława Łokietka pokonały krzyżackie oddziały.
       Podczas zabawy zaprezentują się przybyłe do miasta bractwa rycerskie, które dadzą pokazy walk, średniowiecznych tańców i uzbrojenia. Z koncertem wystąpi też zespół muzyki dawnej oraz "Teatr ognia i walki" z Łodzi.
       Druga część obchodów odbędzie się w niedzielę pod pomnikiem w Płowcach. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.00 polową mszą świętą, po niej obejrzeć będzie można inscenizację pamiętnej bitwy oraz turniej rycerski. Później zabawa przeniesie się do pobliskiego parku, gdzie od godz. 18.00 trwać będzie festyn rodzinny, podczas którego wystąpią między innymi zespoły "Don Wasyl i Cygańskie Gwiazdy" oraz "Dziani".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »