Już są unijne pieniądze

  (mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Już wkrótce rozpocznie się remont generalny budynku powiatowego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego.
       W ośrodku w minionym roku szkolnym uczyło się 120 niepełnosprawnych uczniów, 65 z nich mieszkało w szkolnym internacie. - Wielu z naszych podopiecznych pochodzi z dość odległych miejsc powiatów aleksandrowskiego, inowrocławskiego, włocławskiego i konińskiego - tłumaczy Grzegorz Sobczak, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek, w skład którego wchodzi SOSW.
       Starostwo od lat stara się zmodernizować stary budynek, w którym mieści się placówka. W zeszłym roku wymieniono część okien, stare urządzenia w kotłowni oraz meble w pokojach. Teraz, dzięki dofinansowaniu w wysokości
       146 tys. zł z funduszy unijnych,
       
  remont zostanie dokończony. - Wymienimy resztę okien, instalację elektryczną, pokrycie dachu, obiekt zostanie ocieplony i odmalowany - wylicza Lucjan Walczak, radziejowski starosta. W związku z tym trzeba w trybie pilnym zwołać posiedzenie Rady Powiatu, by radni mogli oficjalnie zatwierdzić inwestycję. Muszą też zgodzić się na przekazanie dodatkowych 51,5 tys. zł jako wkład własny samorządu w planowaną modernizację siedziby SOSW. - Odnowienie budynku jest naprawdę konieczne. Mam nadzieję, że rada poprze inwestycję - uważa starosta. Nadzwyczajne posiedzenie rady powiatu odbędzie się w przyszłym tygodniu.
       Dyrektor Sobczak nie kryje zadowolenia z takiego obrotu sprawy. - O pieniądze na dokończenie prac zabiegaliśmy od lat. Dzięki nim nasz ośrodek może stać się prawdziwą wizytówką powiatowej oświaty - cieszy się.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »