Zabójczy gaz

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W jednym z bloków przy ulicy Polnej znaleziono zwłoki starszej kobiety. Mieszkanka Ciechocinka zatruła się gazem z kuchenki. Gaz ulatniał się przez kilka dni.
       Nie wiadomo, kiedy doszło do tragedii. W miniony wtorek około południa w zamkniętym mieszkaniu znaleziono zwłoki 68-letniej mieszkanki Ciechocinka. Oględziny wskazywały, że kobieta zmarła kilka dni wcześniej. Na miejscu lekarz orzekł, że zatruła się gazem. - Gotowała coś. Prawdopodobnie płomień zgasł, a kobieta tego nie zauważyła. Gaz z palnika ulatniał się przez kilka dni. Było go czuć na klatce schodowej - mówi starszy aspirant Grzegorz Hałasiński, kierownik referatu prewencji Komisariatu Policji w Ciechocinku. Jak twierdzi policja,
       zagrożenie eksplozją istniało
       
  ale było minimalne, bo z palnika ulatniały się niewielkie ilości gazu.
       - Poza tym w kuchni było uchylone okno, co powodowało cyrkulację powietrza w mieszkaniu - dodaje Grzegorz Hałasiński. - Stężenie gazu było niskie, choć do wybuchu mógł przyczynić się włączony telewizor lub lodówka. Takie urządzenia wytwarzają iskry. Zapach gazu zaniepokoił lokatorów bloku. Wezwano policję, przyjechała też straż pożarna z Ciechocinka, w sumie trzy zastępy z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
       - Drzwi do mieszkania były zamknięte
       
  musieliśmy wejść przez okno. Akcja trwała ponad godzinę - informuje kapitan Andrzej Mucha, zastępca dowódcy JRG w Ciechocinku.
       Z informacji policji wynika, że był to tragiczny w skutkach wypadek.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »