Wieś nie próżnowała

  Mirosław Kowalski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zdzisław Kobierski, sołtys Połajewa, przy demontażu starego chodnika. Pomaga mu syn.

  Zdzisław Kobierski, sołtys Połajewa, przy demontażu starego chodnika. Pomaga mu syn. ©Mirosław Kowalski

  Mieszkańcy Połajewa (gm. Piotrków Kujawski) już w ubiegłym roku wzięli sprawy w swoje ręce i w efekcie w blisko 10-letniej remizie przeprowadzili kapitalny remont. Teraz wzięli się za chodniki.
  Zdzisław Kobierski, sołtys Połajewa, przy demontażu starego chodnika. Pomaga mu syn.

  Zdzisław Kobierski, sołtys Połajewa, przy demontażu starego chodnika. Pomaga mu syn. ©Mirosław Kowalski

       Przed rokiem w remizie zmienione zostało pokrycie dachowe, a budynek ocieplony. Przy okazji zamontowano nowe okna i wymieniono podłogi. Pieniądze i fachowców "podrzucił" piotrkowski samorząd, ale mieszkańcy też w remoncie mają swój udział.
       W tym roku również zakasano we wsi rękawy dla wspólnego dobra.
       - Nadszedł czas na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, licznie przemierzających przez wieś w kierunku Gopła - zdecydowali połajewianie. - Chodnik wzdłuż drogi prowadzącej do jeziora był zbyt wąski i zniszczony - przypomina Grzegorz Woźniak, inicjator budowy nowego chodnika.
       Lokalna społeczność wzięła się do pracy, nie szczędząc sił, czasu i własnego sprzętu. Oczywiście pomógł piotrkowski samorząd, który wygospodarował pieniądze na zakup 460 metrów kwadratowych kostki brukowej. Kostkę fachowo ułożyli pracownicy Zakładu Komunalnego w Piotrkowie Kuj., mieszkańcy natomiast wzięli na siebie demontaż starego ciągu spacerowego.
       - Wszystkie prace zostaną zakończone jeszcze w sierpniu - zapewnia Mirosław Skonieczny, burmistrz Piotrkowa Kujawskiego.
       To jednak nie wszystkie tegoroczne połajewskie plany. - Chcemy wyremontować kuchnię w remizie i zbudować boisko na placu za naszą siedzibą - nie ukrywa Stanisław Wojciechowski, prezes OSP w Połajewie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 12 »