W szkołach zamiast uczniów - fachowcy

  W szkołach zamiast uczniów - fachowcy

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W wakacje szkoły mają zwykle czas na przeprowadzenie niezbędnych remontów, jak odmalowanie sal, wymianę podłogi. W tym roku w prawie wszystkich szkołach powiatowych zapowiadają się też poważne inwestycje.
       W Zespole Szkół CKP nr 1 od początku wakacji położono podłogę na drugim piętrze. Malowane są sale lekcyjne, a wkrótce także korytarze na drugim piętrze i stołówka.
       Szkoła remontuje również wejście do budynku, przede wszystkim schody. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się też renowacja zabytkowego pałacyku przy szkole. Prace obejmą m. in. odwodnienie budynku, odgrzybienie ścian, położenie nowych tynków i gzymsów, wymianę blacharki.
  Zgodnie z planem, remont pałacyku ma zakończyć się na początku września. Wszystko ma być gotowe na jubileusz placówki i zjazd absolwentów, zaplanowany na 17 września. Koszt remontu to 100 tys. złotych. Przetarg na jego wykonanie wygrała firma "Budorol" z Nieszawy.
       Trwa procedura przetargowa na wymianę okien w budynku po byłej Spółdzielni Wielobranżowej w Aleksandrowie, który teraz należy do "Hubala" czyli Zespołu Szkół nr 2. "Hubala".
       - W wakacje wymienimy okna. Będzie to kosztować pięćdziesiąt tysięcy złotych - mówi Andrzej Cieśla, wice-starosta aleksandrowski. - Jeżeli szkoła zdąży na czas ze wszystkimi procedurami, to prace powinny się rozpocząć pod koniec miesiąca. Na razie trwa tam malowanie sal lekcyjnych i inne prace konserwatorskie.
       W ciechocińskim Liceum Ogólnokształcącym nie będzie planowanego w tym roku remontu instalacji centralnego ogrzewania, bo szkoła nie uzyskała wsparcia z Unii. Być może zostanie to zrobione w przyszłym roku.
       Natomiast w aleksandrowskiej szkole specjalnej zakończyła się odbudowa spalonego w zeszłym roku budynku gospodarczego. Teraz ponownie budynek będzie służył jako miejsce magazynowo - gospodarcze.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »