Epidemii nie ma

  (mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nasza Czytelniczka twierdzi, że w szpitalu dochodzi do zachorowań na gronkowca.
       Do zachorowań miało dojść na oddziale wewnętrznym lecznicy. Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna potwierdza, że w tym roku odnotowano pięć przypadków odkrycia nosicieli tej bakterii. - Zarazki są zawsze obecne w szpitalach, ponieważ niektóre szczepy uodporniły się na antybiotyki i środki czyszczące. Do zagrożenia dochodzi, jeśli pacjenci zarażają się tym drobnoustrojem. W naszym szpitalu do tego nie doszło - twierdzi Agnieszka Rosiek, rzecznik prasowy PSSE.
       W szpitalu również nie potwierdzają plotek o epidemii. - Oczywiście przyjmujemy pacjentów, którzy mogą być nosicielami gronkowca. Wszyscy są badani, jeśli podejrzenia się potwierdzają, takie osoby są izolowane. Nie ma mowy, by bakteria przenosiła się między pacjentami - kategorycznie zaprzecza Małgorzata Guźniczak, naczelna pielęgniarka radziejowskiej lecznicy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »