Znów Romowie pod tężniami...

  Znów Romowie pod tężniami...

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na scenie Vasil Zhadan i jego zespół.

  Na scenie Vasil Zhadan i jego zespół. ©Mariusz Strzelecki

  W Ciechocinku zakończył się Międzynarodowy Festiwal Kultury Romów. Dobrej zabawy nie popsuła nawet chwilowa ulewa.
  Na scenie Vasil Zhadan i jego zespół.

  Na scenie Vasil Zhadan i jego zespół. ©Mariusz Strzelecki

       Cygańskie tabory do Ciecho-cinka przyjechały dziewiąty raz. Sam festiwal od lat przyciąga tłumy miłośników folkloru, tańca i muzyki romskiej. Z całego świata przyjeżdżają do uzdrowiska również Romowie. Warto przypomnieć, że koncepcją pierwszego festiwalu (1997 r.) było zebranie dawnych członków zespołu Roma, działającego od 1948 roku, stąd przyjechała Randia z USA i siostry Rajfer z Izraela.
       W tym roku na stadionie "Zdroju" atmosfera była jak zawsze gorąca. Nie zdołał jej ugasić nawet deszcz. Publiczność świetnie bawiła się do końca.
       - Z roku na rok zespoły romskie grają coraz lepiej, rozwijają się - mówi Don Vasyl, pomysłodawca i organizator festiwalu. - Każdy festiwal przynosi również niespodzianki, bo objawiają się nowe zespoły, które chcą grać naszą muzykę i propagować kulturę.
       W tym roku w Ciechocinku gwiazdą było z pewnością Gipsy Kings z gitarzystą Rico Sanchezem. Zaśpiewał Jim Wowa Gatsby z Australii, Vasil Zhadan, Bucurestti Roma, Don Vasyl, Dziani i wielu, wielu innych świetnych wykonawców. Gościem festiwalu był Krzysztof Krawczyk.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »