Zabawa w mieście i nad Gopłem

  Zabawa w mieście i nad Gopłem

  Michał Nowicki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rywalizacje sportowo-rekreacyjne, piknik i koncerty zgromadziły kilka tysięcy osób, nie tylko mieszkańców Kujaw.

  Rywalizacje sportowo-rekreacyjne, piknik i koncerty zgromadziły kilka tysięcy osób, nie tylko mieszkańców Kujaw. ©Michał Nowicki

  Kilka tysięcy osób wzięło udział w zabawie, otwierającej obchody dni miasta. Pierwsze atrakcje przygotowano w Piotrkowie, na kolejne organizatorzy zapraszają nad Gopło.
  Rywalizacje sportowo-rekreacyjne, piknik i koncerty zgromadziły kilka tysięcy osób, nie tylko mieszkańców Kujaw.

  Rywalizacje sportowo-rekreacyjne, piknik i koncerty zgromadziły kilka tysięcy osób, nie tylko mieszkańców Kujaw. ©Michał Nowicki

       W minioną niedzielę zainaugurowano XI Dni Piotrkowa. Impreza rozpoczęła się od sportowej rywalizacji drużyn z sołectw piotrkowskiej gminy. - Zawody zorganizowaliśmy już po raz piąty. Co roku startuje więcej drużyn, bo do wspólnej zabawy przyłączają się kolejne wsie - cieszy się Piotr Siutkowski, przewodniczący Rady Miasta i Gminy oraz organizator sołtysiady, bo tak nazwano rywalizację sołectw.
       - Reprezentowałam moją miejscowość w sztafecie. Na początku wszystko szło dobrze, ale potem starsi członkowie drużyny ulegli konkurencji - Kamila Dyduch z Lubsina z uśmiechem odebrała porażkę. Pole do popisu mieli samorządowcy. W konkursie rzutów karnych radny Zbigniew Karpińsk. - Bramkarz był bardzo dobry, reprezentował naprawdę wysoki poziom gry. Tym większa radość, że udało się kilka razy wrzucić mu piłkę do bramki - powiedział "Kujawskiej".
       Po sołtysiadzie zabawa przeniosła się pod strażacką remizę, gdzie odbył się piknik. Na scenie występowały zespoły seniorów, folklorystyczne i młodzieżowe. Ta część niedzielnej zabawy przyciągnęła kilka tysięcy osób, nie tylko z Piotrkowa i okolic.
       - To świetna zabawa. Bardzo podobał mi się występ zespołu ludowego - dzielił się z nami wrażeniami Stanisław Szewski z Łodzi, który przyjechał na Kujawy do znajomych na urlop.
       Gwiazdą wieczoru była Irena Jarocka. - Na żywo wygląda lepiej niż w telewizji, I jak wciąż wspaniale śpiewa - cieszyła się Renata Michalak, mieszkanka miasta. - Kiedy dowiedziałam się ,że ma u nas wystąpić, nie wierzyłam, że rzeczywiście przyjedzie. Nie żałuję, że wybrałam się na ten piknik.
       Niedzielne uciechy to nie koniec atrakcji, przygotowanych na obchody XI Dni Piotrkowa.
       - Za tydzień zapraszam wszystkich na kolejny piknik, tym razem do Połajewa nad Gopłem Będzie nie mniej ciekawie - kusił na zakończenie zabawy Marek Marynowski, kierownik Miejsko-Gminnego Centrum Kultury. Nie chciał jednak zdradzić, jakie przygotowano na kolejną zabawę atrakcje. Ma być ich wiele.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »