Ulica wciąż bez pasów

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na ul. Przemysłowej nie ma pasów dla pieszych. Ulica jest ruchliwa i przez to niebezpieczna dla osób licznie odwiedzających każdego dnia "pośredniak".
       O konieczności wymalowania "zebry" na ul. Przemysłowej, w okolicach jednego z głównych w Aleksandrowie skrzyżowań z ul. Słowackiego, pisaliśmy jakiś czas temu.
       Zarówno burmistrz Michał Włoszek, jak i administrujący ulicą Zarząd Dróg Powiatowych
       potwierdzali, że pasy
       
  dla pieszych powinny w szybkim czasie zostać wymalowane.
  Tym bardziej, że codziennie ul. Przemysłową przekracza wielu petentów Powiatowego Urzędu Pracy. Obok "pośredniaka" jest też siedziba Powiatowej Straży Pożarnej. - Podtrzymuję swoją wcześniejszą deklarację o wymalowaniu pasów na ulicy Przemysłowej, ale dopiero po wykonaniu przez miasto chodnika. Ustaliliśmy, że będzie on miał półtora metra szerokości i przynajmniej dwadzieścia metrów długości.
       
  Nie mogę namalować
       
  pasów, które będą prowadziły na trawiaste pobocze - wyjaśnia Jerzy Żbikowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych z siedzibą w Odolionie.
       Jak usłyszeliśmy w wydziale komunalnym aleksandrowskiego magistratu inwestycja nie jest wpisana do tegorocznego kalendarza. - Chodnika przy ulicy Przemysłowej nie ma w planie inwestycji w bieżącym roku - mówi Sławomir Piotrowski, zastępca naczelnika. Nie mogliśmy jednak uzyskać odpowiedzi - dlaczego.
       Czy musi
       dojść do wypadku
       
  żeby służby zareagowały na sygnały o wykonaniu bezpiecznego przejścia dla pieszych? O sprawie będziemy jeszcze pisać.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »