Radny z etyką

  (res)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czy aleksandrowscy radni będą się kierować kodeksem etycznym? Dziś przyjmą go w formie uchwały.
       Kodeks etyczny radnych miejskich ma zostać uchwalony, bo jest to jedno z zaleceń ogólnopolskiego programu "Przejrzysta gmina", do którego przystąpił Aleksandrów Kuj. - Jako radny poprzedniej kadencji wnioskowałem o przyjęcie takiego kodeksu, ale pomysł nie chwycił - przyznaje Krzysztof Wdowczyk, przewodniczący rady w obecnej kadencji.
       Tym razem radnych zmobilizował udział miasta w akcji o tytuł "przejrzystej gminy". W opracowanym przez prezydium rady kodeksie znalazły się jasne wytyczne m.in. o bezstronnym, bezinteresownym i odpowiedzialnym działaniu dla dobra społecznego. - Kodeks będzie przypominał radnym o tym, po co i dla kogo zostali wybrani. Chodzi głównie o względy moralne, na podstawie tego dokumentu nie wyciąga się żadnych prawnych konsekwencji. Przypadki łamania prawa są rozstrzygane przez sąd - tłumaczy przewodniczący rady.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »