Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  Serownia budzi obawy i...nadzieje

  Serownia budzi obawy i...nadzieje

  Michał Nowicki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Niektórzy mieszkańcy domów w pobliżu piotrkowskiej Proszkowni Mleka są zaniepokojeni planami rozbudowy zakładu, zwłaszcza uruchomieniem serowni.
       W zakładzie ma bowiem powstać budynek, w którym znalazłaby się między innymi dojrzewalnia serów. Przy okazji dyrekcja chce powiększyć pobliską stację transformatorową.
       Czy zakład nie będzie uciążliwy
       
  dla mieszkańców, czy nie narazi ich na brzydkie zapachy, albo zanieczyszczenie środowiska? - chcą wiedzieć nasi Czytelnicy.
       W Urzędzie Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim twierdzą, że wszyscy mieszkańcy okolic proszkowni wiedzieli o planowanej inwestycji i mogli zgłaszać swoje uwagi.
       
  - Obwieszczenia o rozbudowie zakładu wisiały w sklepach i na klatkach schodowych bloków. Poza tym wysłaliśmy
       
  pół setki listów
       
  z kompletną informacją. Powstał też specjalny raport, szczegółowo określający oddziaływanie serowni na środowisko, który można przeczytać w naszym urzędzie. Mimo to nikt nie zgłosił żadnych zastrzeżeń - zapewnia Barbara Wawrzyńska, inspektor do spraw budownictwa i inwestycji UMiG.
       Wspomniany raport sporządził specjalista od oceny wpływu inwestycji na środowisko. Z przeprowadzonej przez niego analizy wynika, że obiekt nie będzie szkodliwy. Podobnie uważają w radziejowskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Na podstawie lektury wyników badań mogę stwierdzić, że wszelkie ewentualne uciążliwości nie przekroczą granicy działki inwestora - powiedziała "Kujawskiej" Agnieszka Rosiek, rzecznik prasowy PSSE.
       W przedsiębiorstwie są przekonani, że rozbudowa zakładu ma same dobre strony. - Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii
       
  nie będzie zanieczyszczeń
       
  wszelkie normy ochrony środowiska będą rygorystycznie przestrzegane. Powstaną za to nowe miejsca pracy, zwiększymy też skup mleka, co powinno cieszyć okolicznych mieszkańców i rolników - mówi Piotr Rosiński, prezes zarządu Proszkowni Mleka Spółki z.o.o. w Piotrkowie Kujawskim.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »