Są wolne miejsca

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W szkołach średnich i gimnazjach powiatu aleksandrowskiego nabór do klas pierwszych właściwie się już zakończył. W niektórych są jednak jeszcze wolne miejsca.
       W Liceum Ogólnokształcącym w Ciechocinku absolwentów gimnazjów przyjmowano do trzech klas o profilach biologiczno-chemicznym, matematyczno - informatycznym i humanistycznym. W tym roku młodzi ludzie złożyli 98 podań.
       - Przyjęliśmy dziewięćdziesięciu nowych uczniów - wyjaśnia Zbigniew Różański, dyrektor ciechocińskiego "ogólniaka". - Nadal są jeszcze cztery wolne miejsca w klasie matematyczno - informatycznej.
       W liceum nabór absolwentów zakończy się dzisiaj. W tym roku większość nowych licealistów jest z Ciechocinka. Szkołę wybrali też uczniowie z Raciążka i Nieszawy.
       W Zespole Szkół nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim, popularnym "Ogrodniku", nabór do pierwszych klas zakończył się w poniedziałek. Przyjęto ponad 170 nowych uczniów. Były jeszcze dwa wolne miejsca w klasach o profilu zarządzania informacją.
       - Początkowo planowaliśmy utworzenie jednej takiej klasy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się utworzyć dwie, dlatego są jeszcze miejsca - wyjaśniła Elżbieta Lisiecka , dyrektor ZS nr 1.
       W Publicznym Gimnazjum w Konecku nabór absolwentów szkół podstawowych już się zakończył. Wszyscy młodzi ludzie z obwodu szkolnego, którzy zdecydowali się wybrać tę szkołę, zostali przyjęci. W sumie w dwóch klasach jest 46 nowych uczniów z SP w Konecku, Straszewie, Świętem i Łowiczku.
       - Problemów z naborem nie było - zapewnia Dariusz Wochna, dyrektor ZS w Konecku. - Niemniej w klasach może być nawet do trzydziestu uczniów. Możemy przyjąć jeszcze szesnaścioro uczniów. Czekamy na chętnych, nawet spoza obwodu szkolnego - do września.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 12 »