Dwója dla władzy

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prawie rok trwała lustracja ciechocińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Lista uchybień jest długa. Zdaniem prezesa, nie ma powodów do niepokoju.
       Od kwietnia ub.r. do maja br. Regionalny Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych w Toruniu przeprowadzał lustrację Spółdzielni Mieszkaniowej w Ciechocinku za lata 2002 - 2004.
       Lista wykrytych nieprawidłowości liczy 59 punktów. Wiele z nich dotyczy spraw podstawowych, na przykład pracy prezesa i członków zarządu bez określonego zakresu czynności. Spółdzielnia działała bez aktualnych regulaminów, rada nadzorcza nie prowadziła prawidłowo dokumentacji.
       Działalność spółdzielni została oceniona skrajnie negatywnie. Według komisji, przesądziła o tym trudna sytuacja finansowa i gospodarcza, brak współpracy między poprzednią radą nadzorczą, zarządem i Zebraniem Przedstawicieli Członków. Zmiany naprawcze, które zarząd wprowadzał od II kwartału zeszłego roku, uznano za niewystarczające, a "sytuacja Spółdzielni jest katastrofalna i grozi w każdym czasie upadłością" - stwierdzili lustratorzy.
       "Kujawska" próbowała dowiedzieć się, które z udokumentowanych uchybień i zaniedbań zostały naprawione, ale prezes Andrzej Golecki , nie znalazł dla nas czasu. Podczas zebrania sprawozdawczego przedstawicieli członków SM twierdził jednak, że nie ma powodu do niepokoju.
       - Chciałbym uspokoić - przekonywał delegatów prezes Golecki.- Zalecenia zawarte w liście polustracyjnym w trzydziestu, czterdziestu procentach zostały zrealizowane lub są w trakcie naprawiania. Spółdzielnia posiada płynność finansową, mamy pieniądze na koncie.
       Przedstawiciele członków SM wnioski zawarte w liście polustracyjnym przyjęli ze stoickim spokojem. Tylko niektórych zaniepokoiły zapisy komisji.
       - Ten protokół to nasza jedna wielka porażka - mówił na zebraniu Zbigniew Topielecki , jeden z delegatów. - W jaki sposób Spółdzielnia mogła funkcjonować bez planu działania zarządu? Po raz pierwszy spotkałem się z oceną skrajnie negatywną. To jest mniej niż zero!
       - Uważam, że delegaci powinni się zastanowić, czy Rada Nadzorcza w tym składzie ma nadal funkcjonować i gospodarować naszymi zasobami mieszkaniowymi, czuwać nad kosztami i eksploatacją tych mieszkań - dodał delegat Topielecki.
       Mimo starań w czwartek i piątek nie udało się nam skontaktować z Marią Nawrocką, przewodniczącą Rady Nadzorczej SM w Ciechocinku i zapytać o opinię w tej sprawie. Do problemów SM niebawem wrócimy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »