Chór od serca

  (mas)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Chór mieszany "Cantus Cordis" z Mińska na Białorusi opuścił Kujawy po tygodniowym turnee artystycznym.
       Na co dzień chór działa przy mińskim oddziale Związku Polaków na Białorusi. Towarzyszy również mszom w kościele św. Szymona i Heleny w Mińsku. W repertuarze artyści z Białorusi mają polskie pieśni religijne, patriotyczne i ludowe oraz przepiękne i bardzo żywiołowe piosenki białoruskie. Nie stronią również od utworów z repertuaru rozrywkowego.
       "Cantus Cordis" wystąpił w kościele w Straszewie, Służewie i Aleksandrowie oraz w czasie "Spotkań z Folklorem" w Ciechocinku. W środę chór zaśpiewał przed MCK w Aleksandrowie, a wczoraj dał ostatni koncert w Teatrze Letnim w Ciechocinku.
       - Większość członków chóru to Polacy - mówiła "Kujawskiej" Janina Chwalko , dyrygent "Cantus Cordis". - Śpiewają u nas również Białorusini, którzy chcieli poznać naszą kulturę. Teraz już wielu z nich pisze i czyta po polsku. Muszę przyznać, że ugoszczono nas w Aleksandrowie bardzo pięknie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »