Etat z polecenia?

    Mariusz Strzelecki

    Gazeta Pomorska

    Aktualizacja:

    Gazeta Pomorska

    Do naszej redakcji zadzwonił Czytelnik, który twierdził, że burmistrz załatwił żonie jednego z radnych pracę nauczycielki w ciechocińskim gimnazjum. Wczoraj sprawę wyjaśniał Wojciech Zieliński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.
         - Wypowiedź w rubryce "Ludzie mówią" dotyczyła mnie i mojej żony - przyznał się "Kujawskiej". - Zasygnalizowana sprawa nie do końca jest prawdziwa. Nie wszedłem do rady, żeby być w opozycji do burmistrza, ale po to, by zrobić coś dobrego dla miasta. To prawda, że moja żona robi kurs pedagogiczny we Włocławku i że będzie pracowała w gimnazjum. Ma pełne kwalifikacje do tego, bo z wykształcenia jest magistrem sztuk plastycznych. Radny Zieliński przyznaje, że żona
         nigdy nie pracowała w szkole.
         
    - Umówiliśmy się, że ja będą zarabiał na rodzinę, a ona będzie wychowywała nasze dzieci, dlatego nie pracowała. Teraz jednak chce podjąć pracę zawodową, złożyła więc papiery do gimnazjum i podstawówki. Burmistrz pracy jej nie załatwiał. Nie śmiałbym nawet iść do niego z taką prośbą - zapewniał radny Zieliński.
         Radnego Zielińskiego i jego żonę broni Anna Władkowska , dyrektorka Gimnazjum w Ciechocinku. - To śmieszne, że ludzi interesuje, kto będzie zatrudniony w szkole - powiedziała nam. - To nie jest
         
    żadna decyzja burmistrza.
         
    Pani Zielińska była osobą, która złożyła papiery o pracę i jako jedyna miała odpowiednie kwalifikacje do nauczania plastyki. W szkole jest wakat, nawet nie cały etat, bo nauczyciel odszedł na emeryturę. Na moją decyzję nie miało wpływu też to, że pan Zieliński jest radnym i u nas uczy. Żona pana Zielińskiego pracę rozpocznie od września.
         

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

    1 3 4 5 ... 12 »