Etat z polecenia?

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do naszej redakcji zadzwonił Czytelnik, który twierdził, że burmistrz załatwił żonie jednego z radnych pracę nauczycielki w ciechocińskim gimnazjum. Wczoraj sprawę wyjaśniał Wojciech Zieliński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.
       - Wypowiedź w rubryce "Ludzie mówią" dotyczyła mnie i mojej żony - przyznał się "Kujawskiej". - Zasygnalizowana sprawa nie do końca jest prawdziwa. Nie wszedłem do rady, żeby być w opozycji do burmistrza, ale po to, by zrobić coś dobrego dla miasta. To prawda, że moja żona robi kurs pedagogiczny we Włocławku i że będzie pracowała w gimnazjum. Ma pełne kwalifikacje do tego, bo z wykształcenia jest magistrem sztuk plastycznych. Radny Zieliński przyznaje, że żona
       nigdy nie pracowała w szkole.
       
  - Umówiliśmy się, że ja będą zarabiał na rodzinę, a ona będzie wychowywała nasze dzieci, dlatego nie pracowała. Teraz jednak chce podjąć pracę zawodową, złożyła więc papiery do gimnazjum i podstawówki. Burmistrz pracy jej nie załatwiał. Nie śmiałbym nawet iść do niego z taką prośbą - zapewniał radny Zieliński.
       Radnego Zielińskiego i jego żonę broni Anna Władkowska , dyrektorka Gimnazjum w Ciechocinku. - To śmieszne, że ludzi interesuje, kto będzie zatrudniony w szkole - powiedziała nam. - To nie jest
       
  żadna decyzja burmistrza.
       
  Pani Zielińska była osobą, która złożyła papiery o pracę i jako jedyna miała odpowiednie kwalifikacje do nauczania plastyki. W szkole jest wakat, nawet nie cały etat, bo nauczyciel odszedł na emeryturę. Na moją decyzję nie miało wpływu też to, że pan Zieliński jest radnym i u nas uczy. Żona pana Zielińskiego pracę rozpocznie od września.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »