Znikająca ulica

  Michał Nowicki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zdaniem drogowców oraz mieszkańców Bycza i Wójcina (gm. Piotrków Kujawski) bez szybkiego remontu po asfaltowej ulicy łączącej te miejscowości już niedługo pozostanie jedynie wspomnienie.
       Mieszkańcy Bycza i Wójcina są zaniepokojeni. Około dziesięciokilometrowa droga coraz bardzie przypomina szwajcarski ser, a miejscami z trudem można wypatrzeć na niej asfalt. - Kłopoty z przejazdem mamy od dawna, ale tej wiosny i lata
       
  dziur przybywa
       
  dosłownie z dnia na dzień. Jeszcze miesiąc i na niektórych odcinkach wcale nie będzie asfaltu - twierdzi jeden z naszych Czytelników.
       Przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Radziejowie, nie zaprzeczają: - W najgorszym stanie są trzy kilometry trasy tuż za Wójcinem. Tutaj tylko szybkie położenie nowej warstwy asfaltu mogłoby uratować sytuację - tłumaczy Zbigniew Zajączkowski, dyrektor ZDP. Jego zdaniem, na fatalny stan nawierzchni złożyły się błędy przy budowie trasy oraz duże natężenie ruchu aut turystów i samochodów ciężarowych z okolicznych żwirowni.
       Nowy asfalt i likwidacja wad technicznych kosztowałoby ok. 600 tys. zł. ZDP nie stać na taki wydatek. Pod pewnymi warunkami
       remont można byłoby rozpocząć.
       
  - Choć tutaj jest najgorzej, w innych gminach też mamy drogi w podobnym stanie, ale udało się nam nawiązać współpracę z gminami, które w interesie swoich mieszkańców, współfinansują naprawy. Władze Piotrkowa nie chcą przyjąć takiego rozwiązania - mówi dyrektor.
       W Urzędzie Miasta i Gminy nie zgadzają się z takimi zarzutami. - Zapytanie o nasz ewentualny udział przy remoncie tej drogi wpłynęło do nas półtora roku temu. Odpowiedzieliśmy zarządowi dróg, by przedstawił nam konkretną propozycję finansową. Do dziś jej nie otrzymaliśmy - mówi Jarosław Waszak, sekretarz piotrkowskiego UMiG. Obiecuje, że jeśli ZDP określi, jaki udział gminy wchodzi w grę, sprawą natychmiast zajmą się radni. Bo to oni decydują, na co idą pieniądze podatników.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »