Źródło konfliktu

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Lokatorzy budynku należącego do dawnej "Ceramiki" nie porozumieli się w sprawie wspólnego korzystania z przyłącza wodnego. - <i>Chcę mieć własny licznik, żeby wiedzieć, za co płacę - </i>twierdzi właściciel jednego z mieszkań.
       Obecnie z przyłącza wodnego, które wybudował jeden z mieszkańców, korzystają trzy rodziny z dziewięciu zamieszkujących budynek przy ul. Kościelnej 22, należący do byłej "Ceramiki". Pięć rodzin nie chce dojść do porozumienia z właścicielem przyłącza.
       - Chcę mieć własny licznik, rozliczać się w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej. Albo wybudować swoje przyłącze - tłumaczy Mariusz Kaźmierczak, właściciel jednego z mieszkań. Lokatorzy nie mieli wody od 1 grudnia ub.r., kiedy nowy właściciel terenu po "Ceramice" zrezygnował z płacenia za wodę i rozwiązał umowę z PGKiW w Aleksandrowie.
       Lokatorzy mieli wtedy szansę porozumieć się i opłacić budowę nowego, wspólnego przyłącza. Wstępnie wszyscy się zgodzili, ale ostatecznie za wodociąg zapłacił tylko Wojciech Żywica. - Pozostałe rodziny zaczęły się wykruszać, a przecież koszty miały być podzielone po równo i nie były takie wysokie - około pięciuset złotych do podziału - mówi Wojciech Żywica, który wyjaśnia, że każda z rodzin i tak miałaby swój licznik: - Licznik główny zostaje. Musielibyśmy jakość rozliczać różnicę zużycia wody między głównym wodomierzem a licznikami prywatnymi.
       - Możemy zawrzeć umowy indywidualne z lokatorami budynku przy ulicy Kościelnej. Tyle że liczniki muszą być na korytarzach i musi być możliwość odłączenia wody w wypadku niepłacenia rachunków - wyjaśnia Adam Karbowniczek , prezes PGKiW. Trudniejszym w realizacji rozwiązaniem jest budowa nowego przyłącza. - Teoretycznie jest to możliwe. Ale zgodę musi wyrazić nowy właściciel działki, no i wiąże się to z kosztami - tłumaczy prezes "Wodociągów".
       Lokatorzy bloku przy ul. Kościelnej 22 są mocno skonfliktowani, skoro nie potrafią rozwiązać podstawowej kwestii -podłączenia do wodociągu. W takiej sytuacji trudno będzie im wspólnie zarządzać budynkiem i podejmować decyzje m.in. o remontach. Może już czas wyciągnąć rękę?
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »