Wciąż budują

  (res)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Lokatorzy będą jeszcze musieli poczekać na mieszkania w nowym budynku socjalnym.
       Mieszkańcy Aleksandrowa wykwaterowani z walącego się prywatnego budynku przy ul. Wojska Polskiego (tzw. "Pekinu") czekają na mieszkania w powstającym bloku przy ul. Rudnickiego. Mieli dostać klucze z końcem czerwca, ale wiele wskazuje na to, że wykonawca terminu nie dotrzyma. - Wygląda na to, że będzie opóźnienie. Jakie są tego konsekwencje? - dociekał na sesji radny Jan Urbański .
       - Wszelkie konsekwencje ponosi wykonawca. Za każde kolejne pięć dni spóźnienia będzie naliczana kara w wysokości jednego procenta całej kwoty - tłumaczy burmistrz Michał Włoszek. Późniejsze oddanie budynku lokatorom wiąże się z koniecznością dalszego wynajmowania mieszkań w dawnej "podstawówce" od salezjanów. W szkolnych klasach mieszka 8 wykwaterowanych z "Pekinu" rodzin.
       Miasto planowało budowę drugiego budynku socjalnego. - Nie rozpoczynaliśmy tej inwestycji, bo jest inne rozwiązanie problemu brakujących mieszkań socjalnych. Trzeba kompleksowo zająć się Aleksandrowskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Będziemy o tym dyskutować jeszcze w czerwcu - zapewnia burmistrz.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »