Jabłko lub cytryna

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jabłko lub cytryna
  Tym razem nie było mandatów, ani punktów karnych. Kierowców do przestrzegania przepisów mobilizowali uczniowie.
  Jabłko lub cytryna
       Akcja "Jabłko - cytryna" odbyła się przy zbrachlińskim Zespole Szkół (gm. Waganiec) po raz szósty. Najpierw dzieci z klas trzecich zaprezentowały przedstawienie, podczas którego śpiewały piosenki o ruchu drogowym, rozmawiały o bezpiecznym zachowaniu się na drodze oraz o tym jak postępować w czasie wypadku drogowego.
       - Młodzi ludzie często zapominają, że na drodze czyha na nie wiele niebezpieczeństw - przestrzegał maluchy nadkomisarz Mirosław Michalak , rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. - Powinny więc zachować szczególną ostrożność, na przykład jadąc rowerem.
       Potem policjant namierzał kierowców radarem, a młodzi ludzie, w zależności, czy jechali prawidłowo czy przekraczali dozwoloną prędkość nagradzały jabłkiem i karały cytryną.
       Reakcje kierowców były różne. Większość denerwowała się bardziej niż gdyby miała dostać mandat. Przepraszali i obiecywali poprawę. A mieli za co, bo rekordziści przy ograniczeniu do 40 km/godz. przekroczyli prędkość o 35 kilometrów. Wielu jednak jechało bardzo ostrożnie. Wśród nich znalazł się m.in. tata Jakuba Molendy , jednego z uczestników akcji. Chłopiec był z niego dumny.
       - Jestem bardzo zadowolony z mojego taty - powiedział nam.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »