Dzik nie zaszkodził

  (mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zbadała czystość wody w miejscu, gdzie utopił się dzik.
       Jak już informowaliśmy 26 maja na jednym z kąpielisk przylegających do jeziora Głuszyńskiego utopił się dzik. W wodzie leżał ponad dobę, nasi Czytelnicy wyrażali obawę, że padlina mogła zanieczyścić jezioro w tym miejscu. Aby rozwiać wątpliwości próbki wody zbadały służby sanitarne. - Liczba bakterii i zanieczyszczeń chemicznych nie przekraczają żadnych norm, turyści mogą korzystać z kąpieliska bez obaw - twierdzi Agnieszka Rosiek , rzecznik prasowy radziejowskiej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.
  Ostrzega jednak, że wkrótce woda może stać się mętna i wydawać nieprzyjemny zapach. - To wynik kwitnienia wodnej roślinności. Taki stan może potrwać dwa tygodnie, jeśli będzie ciepło to krócej - mówi pani rzecznik. Podczas kwitnienia pracownicy stacji odradzają kąpiele w jeziorze.
       Woda wszystkich kąpielisk w całym województwie jest cyklicznie badana co ok. dwa tygodnie.
       Wyniki można sprawdzić na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego www.pwis-bydgoszcz.pl, otwierając odsyłacz "informacje dla prasy".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »