Blues wraca na Kujawy

  (res)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Szósta edycja bluesowego festiwalu, który odbywał się w Brześciu Kujawskim i potem w Białych Błotach, teraz zagości w Ciechocinku. Być może już na stałe.
       - To wędrująca impreza, zmieniam pracę i zabieram ją ze sobą. Ale do Ciechocinka się nie przenoszę, to miasto chętnie widzi festiwal u siebie - śmieje się Marlena Witkowska-Rypina , organizatorka "Bluesa na Kujawach". Trzy pierwsze edycje odbyły się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Brześciu Kujawskim, dwie kolejne w GOK-u w Białych Błotach. Od kilku lat festiwal ma zasięg międzynarodowy, wystąpiły m.in. zespoły z Czech, Niemiec, USA.
       Bluesowy koncert odbędzie się we wrześniu podczas całodniowego Biegu Solnego, sportowej imprezy dla osób niepełnosprawnych. - Chcę zaprosić kultową już grupę "Easy Rider". Niewykluczone, że wystąpi Andrzej Wodziński z innymi muzykami. Będzie na pewno blues akustyczny, boogie, trochę blues-rocka - zapowiada organizatorka.
       Na scenie pojawią się też niepełnosprawni artyści. Nie bez przyczyny festiwal ma podtytuł "Blues bez barier". Wiele wskazuje na to, że impreza zagości w Ciechocinku na dłużej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »