Miasto w kwiatach

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pracę ogrodników podziwiają kuracjusze. Na zdjęciu: Beata Kornaszewska sadzi kwiaty przed Łazienkami.

  Pracę ogrodników podziwiają kuracjusze. Na zdjęciu: Beata Kornaszewska sadzi kwiaty przed Łazienkami. ©Ewa Skibińska

  Trwa obsadzanie rabat sezonowymi kwiatami. Niestety, okazję wykorzystują złodzieje.
  Pracę ogrodników podziwiają kuracjusze. Na zdjęciu: Beata Kornaszewska sadzi kwiaty przed Łazienkami.

  Pracę ogrodników podziwiają kuracjusze. Na zdjęciu: Beata Kornaszewska sadzi kwiaty przed Łazienkami. ©Ewa Skibińska

       Wszyscy ogrodnicy czekali na to, aż skończą się zimne noce w połowie maja. Dopiero po 15 maja można było bez ryzyka ścięcia kwiatów przymrozkami zacząć sadzić je na rabatkach. Trwa również obsadzanie miejskich kwietników.
       Połowa pracy
       
  za nami. Dywany, zegar słoneczny i kalendarz zostawiliśmy na koniec, na razie ładnie kwitną tam dwuletnie kwiaty - niezapominajki, bratki - mówi Marek Matysiak , właściciel firmy "Ogrodnictwo" spod Włocławka. Firma drugi rok z rzędu upiększa miasto kwiatami. Umowa z ciechocińskim magistratem została podpisana na 3 lata.
       W tym roku na rabatach królują popularne m.in.: begonie, mrozy, alternatera, aksamitki, żeniszek, dalie. - Zmieniliśmy kolorystykę - w miejscu, gdzie w ubiegłym roku
       
  królował róż
       
  jest teraz żółć i srebro. Staram się też robić więcej kompozycji. Są bardziej pracochłonne, ale też efektowniejsze od kwiatów rosnących w równych rzędach - tłumaczy Marek Matysiak.
       Kolorowe kwietniki są już gotowe m.in. przed kościołem, przy figurce Matki Boskiej przy ul. 3 Maja, koło magistratu, na skrzyżowaniu ul. Zdrojowej, Widok i Narutowicza.
       Niestety,
       
  okazję wykorzystują
       złodzieje. - W ubiegłym roku z jednej rabaty zginęło dwieście petunii. Teraz też widzę gołe place przed Łazienkami - już ktoś ukradł kilkadziesiąt sztuk kwiatów - skarży się na rabusiów właściciel firmy obsadzającej miasto.
       Złodzieje połakomili się także na zraszacze zamontowane przy trawnikach koło Łazienek. Ukradziono 20 sztuk, strata wyniosła ok. 2 tys. zł. Będą kupione nowe - ale jak długo posłużą - nie wiadomo.
       Kamera monitorująca
       
  teren przed Łazienkami nie zarejestrowała złodziei. Kilkanaście innych kamer rozstawionych jest w centrum miasta. Więc w sezonie sporo pracy czeka policjantów. Zarówno tych, którzy siedzą przed monitorami, jak i pieszych patroli, których, miejmy nadzieję, w tym roku nie zabraknie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »