Nadzór bez praw

  (res)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Żaden z członków rad nadzorczych spółek komunalnych nie ma uprawnień do sprawowania kontroli. Wygląda na to, że sytuacja nieprędko się zmieni.
       Już w ub.r. ustawa zobligowała samorządy do tego, by członkowie zasiadający w radach nadzorczych spółek miejskich uzupełnili uprawnienia poprzez ukończenie specjalnego kursu i zdanie egzaminu państwowego.
       W Aleksandrowie w żadnej z trzech spółek członkowie rad nie mają certyfikatów. To 9 osób w spółkach: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Aleksandrowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Tylko jedna osoba z rady nadzorczej ATBS-u przystąpiła do kursu.
       Ukończyli go także na koszt miasta obaj burmistrzowie i prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej - na koszt spółki. Do egzaminu nie przystąpił na razie nikt.
       Burmistrz Michał Włoszek tłumaczy, że w powiecie aleksandrowskim jest niewiele osób posiadających stosowne certyfikaty do zasiadania w radach nadzorczych: - Wstępnie pytałem osoby, które mają uprawnienia, czy są zainteresowane zasiadaniem w miejskich spółkach. Na razie jest to kwestia nierozwiązana - przyznaje włodarz miasta.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »