Sześćdziesiąt lat później

  Sześćdziesiąt lat później

  Jadwiga Aleksandrowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ponad 300 osób wzięło udział we wczorajszej uroczystości upamiętniającej 60. rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej.
       Pod obeliskiem na skwerku przy ul. Zdrojowej zebrali się kombatanci, młodzież, mieszkańcy Ciechocinka i kuracjusze.
       - Pamiętamy o żołnierzach Września, o obrońcach Helu, o bohaterach spod Lenino i oficerach Katynia, o powstańcach getta i powstańcach Warszawy - mówił burmistrz Leszek Dzierżewicz . - Dziś składamy hołd ich ofierze, dziś pochylamy się nad ich cierpieniem. Dedykował dzień zwycięstwa młodzieży, która - jak zaznaczył - "będzie budowała cywilizacyjne oblicze XXI wieku".
       Po części oficjalnej w kawiarni "Urocza" kilkudziesięciu kombatantów spotkało się z przedstawicielami Rady Miasta i magistratu przy cieście, kawie i herbacie. Wspominano i śpiewano pod dyktando Joanny i Andrzeja Jurkiewiczów, znanych z udziału w ciechocińskich festiwalach operetkowych. Sławny tenor przypomniał najpiękniejsze pieśni i piosenki wojskowe i partyzanckie, akompaniując sobie na akordeonie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »