Dziury jak grzyby

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Akcja łatania dziur na miejskich ulicach już się skończyła. Ale nie brakuje nowych wyrw.
       Po zimie drogi w miastach i w terenie przypominały sito. - Załataliśmy tysiąc czterysta metrów kwadratowych dziur, które powstały w nawierzchniach miejskich ulic - wylicza burmistrz Leszek Dzierżewicz. Do wypełnienia asfaltem na gorąco powstałych wyrw
       magistrat zatrudnił specjalistyczną firmę
       
  z Torunia.
  Dziur ubyło, ale nie wszędzie. W fatalnym stanie jest ulica Warzelniana, którą powiat przekazał w zarządzanie miastu. - Nawierzchnia wymaga zmiany podbudowy. Nie będzie to raczej inwestycja, którą samorząd podejmie w tym roku - mówi Andrzej Szczepanowski, kierownik referatu gospodarki miejskiej w magistarcie w Ciechocinku.
       Dziury są też na przykład na ul. Lorentowicza, koło sanatorium "Ruch". Były już łatane, ale po ostatnich deszczach kiepski materiał wypełniający wyrwę, został wymyty. - Nie jest to ulica szczególnie uczęszczana. Trudno, żebyśmy do każdej dziury wzywali specjalistyczną firmę. Będziemy na bieżąco sami łatać ubytki masą na zimno - tłumaczy kierownik Szczepanowski.
       W kiepskim stanie jest fragment alei 700-lecia. Miasto jednak tłumaczy, że droga podlega powiatowi. Z kolei Zarząd Dróg Powiatowych ma wiele pilnych modernizacji i robi w pierwszej kolejności te najważniejsze. Więc kierowcy jeszcze pewnie poczekają.
       Ile - nie wiadomo?
       
  Wiadomo, że ciechocinianie mogą kierować swoje uwagi na temat konieczności załatania dziur na konkretnych ulicach - do wydziału gospodarki miejskiej. W kasie miejskiej są pieniądze na bieżące remonty nawierzchni. Może zbliżający się wielkimi krokami sezon turystyczny w Ciechocinku sprawi, że naprawa ulic nabierze tempa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »