Przybędzie specjalistów

  (iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do przygotowania specjalistów w nowych zawodach przygotowuje się aleksandrowska oświata.
       Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkól nr 1 będzie można podjąć naukę w policealnej szkole kształcącej przyszłych techników organizacji reklamy, techników informatyki i techników ogrodników. Rada Powiatu zgodziła się na utworzenie Policealnego Studium Zawodowego i kształcenie w wymienionych kierunkach.
       Nie jest wykluczone, że w czteroletnim technikum powstanie klasa przygotowująca techników mechanizacji rolnictwa. To jednak jest uzależnione od zainteresowania takim kształceniem. Musi się zgłosić co najmniej 30 osób. Na tę formę zgodę wyraził już Zarząd Powiatu.
       Natomiast nie będzie Policealnego Studium Hotelarskiego oraz nowej klasy (specjalność kelner) w czteroletnim technikum, o które zabiegał Zespół Szkół nr 2 w Aleksandrowie. Nie zgodził się na to Zarząd Powiatu, uznając propozycje za niecelowe. Ponadto zarząd nie uzyskał ani opinii Kuratorium Oświaty w tej sprawie, ani Powiatowej Rady Zatrudnienia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »