Zdrowo, na sportowo

  Rozmawiał Michał Nowicki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rozmowa z TOMASZEM DOMINIAKIEM, jednym z organizatorów II Radziejowskiego Biegu Południowego, który odbędzie się 2 maja
       - Skąd wziął się pomysł na organizację imprezy?
       - Zabawę zaproponował jeden z radnych, który słyszał o podobnych zawodach odbywających się w Anglii. Idea spodobała się nam, ponieważ zakłada aktywne spędzanie czasu. Dodatkowo bieganie to bardzo tani sport, zawodnicy nie muszą dysponować jakimkolwiek sprzętem. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii honorowy start dzieci odbędzie się na Rynku dokładnie w samo południe. Później zaplanowaliśmy kilka biegów ulicznych na różne dystanse dla zawodników z poszczególnych kategorii wiekowych.
       - To już druga edycja zabawy, czym różni się ona od ubiegłorocznej?
       - W zeszłym roku nie wiedzieliśmy, czy impreza wypali, jednak mimo że nie wysłaliśmy wielu zaproszeń, zawodnicy przyjechali nawet z Włocławka. Startowało ponad 120 osób. Teraz przygotowaliśmy się więc na przybycie większej liczby biegaczy. Nowością będzie bieg otwarty, tak by mogli pobiec również dorośli.
       - Na co mogą liczyć zwycięzcy?
       - Najlepsi startujący otrzymają koszulki z okolicznościowym nadrukiem, dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe, którymi będzie drobny sprzęt sportowy. Dla podkreślenia, że w naszej zabawie nagrody nie są najważniejsze, główną rozlosujemy wśród uczestników. W zeszłym roku był to rower, wygrała go zawodniczka, która przybyła na metę jako jedna z ostatnich. Co będzie można wygrać to na razie tajemnica.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »