Przybyło zielonych płuc

  Michał Nowicki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przybyło zielonych płuc
  Z okazji Światowego Dnia Ziemi w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce (gm. Radziejów) odbył się plenerowy piknik.
  Przybyło zielonych płuc
       Uczniowie spotkali się między innymi ze strażakami, którzy zademonstrowali im sprzęt gaśniczy oraz opowiedzieli o swojej pracy. Jednak przede wszystkim młodzież sadziła drzewka wokół szkoły. - Dzień Ziemi obchodzimy dopiero trzeci raz, ale cykliczne akcje sadzenia drzew odbywają się u nas od początku istnienia placówki. Dzięki temu powstał park, który dziś otacza szkołę - wyjaśnia Benedykt Kowalski, dyrektor RCKU. Na zdjęciu: Ewelina Gapska, Ola Postołek, Milena Serdak oraz Sylwia Tuszyńska, uczennice RCKU sadzą drzewka w parku, otaczającym zespół szkół w Przemystce. Dziś festyn z okazji Dnia Ziemi odbędzie się w Szkole Podstawowej w Wołuszewie (gm. Aleksandrów Kuj.). W imprezie udział weźmie szkolna społecznośc i mieszkańcy wsi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »