Ochronka dla Asa

  Jadwiga Aleksandrowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do budowy schroniska dla zwierząt przymierza się Związek Gmin Ziemi Kujawskiej.
       Z problemem wałęsających się bezpańskich psów i kotów zmaga się każda gmina. Głośno na temat zwierzaków, którymi właściciele nie interesują się, robi się wtedy, gdy czworonóg zrobi komuś krzywdę. Gminy co pewien czas organizują akcję wyłapywania biegających psów, ale czynią to niechętnie ze względu na duże koszty i problem,
       co zrobić ze zwierzętami.
       
  Najbliższe schroniska, w Toruniu i we Włocławku, są przepełnione i nie chcą przyjmować czworonogów spoza swojego terenu. - Pomysł budowy schroniska wraca na posiedzeniach Związku Gmin Ziemi Kujawskiej od lat - mówi Marek Ziemiński, członek zarządu ZGZK, wójt gminy Zakrzewo. - Na niedawnym posiedzeniu zarządu znów o tym dyskutowaliśmy. Obecny na spotkaniu powiatowy lekarz weterynarii z Radziejowa informował nas o warunkach, jakie taki obiekt musi spełnić i rozwiązaniach dotyczących utrzymania, stosowanych na Zachodzie.
       Samorządowcy z powiatu aleksandrowskiego chcieliby budować schronisko
       wspólnie z sąsiadami
       
  z powiatu radziejowskiego, gdzie także jest ono bardzo potrzebne. - Kilka lat temu nasze gminy przymierzały się do utworzenia schroniska, ale pomysł nie wypalił - przyznaje Lucjan Walczak, starosta radziejowski. O inicjatywie ZGZK nie słyszał, ale deklaruje, że chętnie na ten temat porozmawia. - Utworzenie podobnej placówki, która obejmowałaby dwa, trzy powiaty byłoby dobrym rozwiązaniem - uważa starosta.
       Przedstawiciele ZGWZ zamierzają w najbliższym czasie spotkać się z sąsiadami zza miedzy. Rozglądają się też za lokalizacją schroniska, które - jeśli powstanie - zostanie zapewne przekazane komuś w użytkowanie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »