Miasto labirynt

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nie dość, że można się pogubić w sieci jednokierunkowych uliczek, to jeszcze oznakowanie nazw ulic jest kiepskie.
       - Jeżdżę samochodem od lat, również po dużych miastach. W Bydgoszczy i Toruniu widać znaczną poprawę w oznakowaniu ulic, znaki drogowe są czytelne, nazwy ulic są w widocznych miejscach. Ostatnio odwiedziłem niewielki Ciechocinek i pogubiłem się. Nawet na głównych skrzyżowaniach
       
  nie widać tablic
       
  z nazwami ulic. Może miejscowi nie zwracają na to uwagi, ale dobrze byłoby ułatwić jazdę po mieście przyjezdnym - zwrócił uwagę Czytelnik z Bydgoszczy.
       Sprawdziliśmy. W Ciechocinku źle oznakowane są m.in. główne trakty: ul. Zdrojowa na skrzyżowaniu z ul. Bema, ul. Kopernika na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki, ul. Traugutta na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza.
       Brakuje też tabliczek przy wjazdach
       
  w mniejsze uliczki lub oznakowanie jest umieszczone w niewidocznym miejscu.
       Kierownik referatu gospodarki miejskiej w ciechocińskim Urzędzie Miejskim tłumaczy, że miasto stara się uzupełniać przede wszystkim
       zniszczone lub ukradzione
       
  tablice z nazwą ulicy. - Reagujemy na wszystkie sygnały od mieszkańców, a także naszych służb - zapewnia kierownik Andrzej Szczepanowski. - Tablice giną, niektóre są niszczone lub zamalowywane. Zakładamy wtedy nowe.
       Co z ulepszeniem oznakowania w całym mieście? - Wszystko zależy od finansów, być może znajdą się dodatkowe pieniądze jesienią - tłumaczy A. Szczepanowski. - Na razie planujemy ustawić na głównych skrzyżowaniach
       
  specjalne oznakowania
       
  - znajdą się tam nazwy ulic i tabliczki zainteresowanych firm, informujące, jak do nich dotrzeć.
       W Ciechocinku przydałoby się też ustawić więcej planów miasta z lokalizacją parkingów, restauracji, sanatoriów. - Najlepiej postawić je w miejscach spacerowych albo tam, gdzie parkuje dużo samochodów. Przy wjeździe do miasta kierowca nie zwraca na taki plan uwagi - twierdzi nadkom. Mirosław Michalak , oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kuj.
       Najwyższy czas ułatwić pobyt w Ciechocinku osobom przyjezdnym. Bo sezon tuż tuż...
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »