Chcą mieć sucho

  Jadwiga Aleksandrowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy posesji przy ul. Kazimierza Wielkiego boją się deszczu.
       - Z piątku na sobotę padał niezbyt mocny, ale długotrwały deszcz, a to spowodowało, że na naszej ulicy powstały ogromne kałuże wody, które wlewały się wprost do posesji - alarmowali nas mieszkańcy domów przy ulicy Kazimierza Wielkiego.
       Ciechocinianie tłumaczą, że od dawna bezskutecznie proszą władze miasta o porządną nawierzchnię. - Nasza ulica jest najniżej położoną ulicą na Osiedlu Królów, a kratki ściekowe na wyżej położonych Chrobrego i Sobieskiego nie nadążają z odbiorem nadmiaru wody opadowej.
  W czasie deszczu leją się do nas strugi wody
  . Mieszkańcy przyznają, że władze miasta posadziły niedawno w osiedlu upiększające miasto klony, także na tej ulicy. Ale ich zdaniem, akurat nie drzewka były tu najpilniejszym inwestycjami - Dzień przed deszczem ulicę wyrównał spychacz, ale i to nie uchroniło przed powstawaniem wielkich kałuży.
       Burmistrz Leszek Dzierżewicz tłumaczy, że ilość pieniędzy w budżecie jest ograniczona, a wnioski o inwestycje w osiedlach trzeba składać do połowy sierpnia.
       - Przed miesiącem spotkałem się z mieszkańcami tego osiedla. Wyjaśniłem, że systematycznie poprawiamy nawierzchnię ulic w mieście. W tym roku zapisaliśmy w budżecie aż pięć takich inwestycji, w tym nawierzchnie dwóch ulic na Osiedlu Królów: Warneńczyka i Królowej Jadwigi. Obecnie nie ma możliwości zmiany budżetu. Natomiast są możliwości wygospodarowania pieniędzy na wykonanie dokumentacji technicznej tej ulicy i będę do takiej decyzji przekonywał radę. Jeśli uda się w tym roku wykonać dokumentację, wiosną ruszą prace na tej ulicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »