Nieuchwytny fachowiec

  Jadwiga Aleksandrowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  -<i> To skandal! Oddałam trzy pary wiosennych butów do naprawy i nie mogę ich odebrać </i>- denerwowała się Czytelniczka, która zatelefonowała do naszej redakcji.
       Skarga dotyczyła zakładu szewskiego przy ul. Zdrojowej w Ciechocinku. Nasza rozmówczyni twierdziła, że kilkakrotnie w ciągu kilku dni usiłowała bezskutecznie odebrać obuwie. - Najpierw zakład był nieczynny. Zastałam zakład zamknięty, choć były to godziny, w których powinien być czynny. Na drzwiach nie było żadnej informacji. Chodziłam kilka razy. Pewnego dnia pojawiła się kartka, że zakład będzie nieczynny do odwołania. Zdenerwowałam się, bo zrobiło się ciepło, a moje buty u szewca, który nie raczył powiadomić, jak mogę je odebrać - mówiła kobieta.
  Powoływała się na kuracjuszkę, która także zaniosła buty do naprawy i nie doczekała się ich odbioru. Musiała wyjechać. - Byłem chory - tłumaczy Andrzej Gass , ciechociński szewc. Przyznaje, że na początku jego pięciodniowej nieobecności w pracy nie było żadnej informacji, dlaczego zakład jest nieczynny. Potem się pojawiła. - Nie dawałem nikomu klucza, żeby wydawał naprawione buty, bo raz tak zrobiłem, miałem potem sporo bałaganu i problemów - przyznaje szewc. Jego zdaniem, każdy może zachorować. Dziwi się skargom klientów. - Ludzie teraz są strasznie nerwowi. Od razu biegną do gazety. Zaprzecza, jakoby zostały u niego buty, które zostawiła kuracjuszka opuszczająca Ciechocinek. - Takiej sytuacji nigdy nie było.
       To prawda, choroba może dopaść każdego. Także szewca. Szacunek dla klienta wymaga jednak, by poinformować, jaka jest sytuacja. A najlepiej zadbać o to, by naprawione obuwie mogło w umówionym terminie trafić do właściciela.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »