Kontrola na "jedynce"

  (res)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Policjanci systematycznie organizują kontrole na krajowej "jedynce". Plon ostatniej to 17 mandatów.
       Akcja "Spowalnianie ruchu" jest cykliczna. Organizowana jest już od prawie dwóch miesięcy. Policyjne patrole kontrolują ruch samochodów na krajowej "jedynce" i dyscyplinują kierowców nie tylko za przekroczenie prędkości, ale również za inne wykroczenia drogowe, a także za zły stan techniczny aut.
       Plon ostatniej, poświątecznej akcji to 82 zatrzymane samochody do kontroli. Policjanci wręczyli 17 mandatów karnych, w tym 3 za przekroczenie prędkości. Wszyscy "piraci" zostali złapani w Zbrachlinie i mieli na licznikach od 121 do 125 km/h.
       Policjanci zatrzymali też jedno prawo jazdy i 12 dowodów rejestracyjnych. Trafił się nietrzeźwy rowerzysta, który miał 1,5 promila alkoholu. Jeden mandat karny dostał kierowca w Białych Błotach za nieprawidłowe wyprzedzanie.
       Wczoraj policjanci znów wyjechali na "jedynkę" - akcja trwała do późnego wieczora. Wiele wskazuje na to, że podobne kontrole będą prowadzone przez cały rok.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »