Kapturek i smok

  Jadwiga Aleksandrowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kapturek i smok

  ©Jadwiga Aleksandrowicz

  Spektakle przygotowane przez klasę trzecią i piątą zwyciężyły w II Przeglądzie Bajek i Legend.
  Kapturek i smok

  ©Jadwiga Aleksandrowicz

       Przegląd wieńczył ponad roczną edukację teatralną, prowadzoną wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Wołuszewie. Młodzież współpracowała w tym czasie z Teatrem "Baj Pomorski:" w Toruniu. Wyjeżdżała na spektakle, spotykała się z aktorami, poznawała
       arkana sztuki teatralnej.
       
  W szkolnych murach pod okiem pani Ewy Czarnomskiej, opiekunki teatralnego przedsięwzięcia, uczniowie samodzielnie przygotowywali adaptacje bajek i legend do potrzeb przedstawień, wykonywali scenografie i przygotowywali kostiumy.
       Wczorajsze spotkanie było podsumowaniem i prezentacją dorobku teatralnego młodych ludzi. Szkolna społeczność, rodzice i zaproszeni goście obejrzeli 6 przedstawień, a jury oceniło je
       w dwóch kategoriach:
       
  w wykonaniu klas I-III oraz klas IV-VI. Puchar przechodni w postaci maskotek w kategorii klas I-III zdobył "Czerwony Kapturek", przygotowany przez klasę III pod kierunkiem Ewy Czarnomskiej. Jurorzy podkreślali oryginalną adaptację bajki, piękną scenografię i wspaniałą grę aktorską uczniów, wśród których wyróżnił się Aleksander Strapagiel w roli Wilka oraz Damianjako Narrator. W kategorii klas starszych I miejsce zdobyło przedstawienie "Smok Wawelski", a konkretnie mocno uwspółcześniona jego wersja. Wystawiła ją klasa V, która pracowała pod kierunkiem Beaty Głowackiej. Tu także pochwalono scenografię, kostiumy, oraz grę aktorską, zwłaszcza Bogumiły Waśko w roli Smoka.
       - Drugi przegląd bajek i legend jest ostatnim o charakterze szkolnym. Chcielibyśmy w przyszłym roku do współpracy zaprosić inne szkoły z gminy i być może nasz przegląd przekształci się w rywalizację gminną - zapowiada Grażyna Łuczyńska-Kochańska, dyrektorka szkoły.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »