Procenty od zaplecza

  (res)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Butelkę lub lampkę napojów wyskokowych można będzie kupić w lokalu, który ma wejście nie tylko od ulicy, lecz także od podwórza - postanowili miejscy radni.
       Radni zmienili uchwałę w sprawie ustalenia szczegółowych zasad udzielania i cofania zezwoleń na sprzedaż oraz podawanie napojów alkoholowych. Sprawa wynikła w związku z działalnością jednego z nowych lokali gastronomicznych przy ul. Zdrojowej w Ciechocinku. Jego właściciel wystąpił o koncesję na sprzedaż alkoholu.
       Wcześniejsza uchwała z 8 września 2003 r.
  zabraniała takiej sprzedaży w przypadku, gdy lokal ma wejście od podwórza. Na ostatniej sesji radni przypomnieli, że stało się to po interwencjach w związku z działalnością ówcześnie istniejącego pubu. - Czy nie łatwiej było wtedy po prostu pozbawić koncesji właścicieli niż zmieniać prawo. Teraz znów wracamy do pierwotnej wersji. Proces odbierania i przyznawania koncesji, wymagający zmiany lokalnego prawa, jest zupełnie niezrozumiały - komentował radny Krzysztof Czajka.
       Uchwała zezwalająca na sprzedaż alkoholu w lokalach, których wejście nie jest zlokalizowane od ulicy, została przyjęta większością 12 głosów. Troje radnych wstrzymało się od głosu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »