Atrakcyjna pomoc

  (mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Unijna pomoc dla właścicieli gospodarstw niskotowarowych wywołała ogromne zainteresowanie wśród miejscowych rolników.
       Finansowe wsparcie przeznaczone jest dla gospodarzy, których wielkość rocznego dochodu zawiera się pomiędzy 10,8-21,4 tys. zł. Właściciele takich gospodarstw mogą uzyskiwać do 5,4 tys. zł rocznej dotacji nawet przez pięć lat. Pieniądze te mają służyć rozwojowi gospodarstw i podniesieniu dochodów rolników.
       Do tej pory wnioski o pomoc złożyło już 189 właścicieli gospodarstw.
  - Bardzo wiele osób pobrało formularze i właśnie je wypełnia. Należy więc sadzić, że jeszcze sporo wniosków wpłynie - twierdzi Danuta Dąbrowska, dyrektor Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Przemystce (gm. Radziejów).
       Teoretycznie rolnicy mają czas na złożenie dokumentów do końca roku, ale pracownicy agencji radzą się pospieszyć. Wnioski będą bowiem przyjmowane do chwili wyczerpania puli pieniędzy na tę formę pomocy w skali kraju, co przy tak dużym zainteresowaniu może nastąpić niebawem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »