Z dala od Kępy

  (res)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Właściciel Kępy Dzikowskiej twierdzi, że miał prawo postawić szlabany na drodze prowadzącej na jego teren.
       Po wczorajszej publikacji na temat szlabanów i własności dróg na Kępie Dzikowskiej skontaktował się z nami właściciel terenu. - Nie zgadzam się ze stanowiskiem urzędnika z magistratu. Szlabany stoją na moim gruncie. Dowiadywałem się w Zarządzie Dróg Wodnych w Gdańsku, gdzie potwierdzono, że jest to teren przynależny do wyspy. Według wszelkich dokumentów utwardzona droga tam nie istnieje, pobudowano ją właściwie nielegalnie - tłumaczy Wojciech Wituski , właściciel Kępy.
       Zapewnia też, że nie otrzymał w ub.r. żadnej propozycji z magistratu, ani też od radnych w sprawie zbycia mu miejskich dróg na Kępie. - Na pewno ustosunkowałbym się od razu. Nie zgodzę się na takie rozwiązanie, żeby przez mój teren przebiegała ogólnodostępna promenada spacerowa. Na razie nie zabraniam ludziom spacerów nad Wisłę - mówi W. Wituski. - Drogi na Kępie nie są miastu do niczego potrzebne. A ja chcę teren ogrodzić i robić na nim to, co zaplanowałem - wyjaśnia nabywca Kępy Dzikowskiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »