Fałszywi inspektorzy

  (mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Policja przestrzega przedsiębiorców przed parą oszustów, podających się za kontrolerów z Państwowej Inspekcji Pracy.
       Kobieta i mężczyzna legitymują się podrobionymi legitymacjami PIP z Gniezna oraz upoważnieniem do kontroli wystawionym rzekomo przez bydgoską delegaturę inspekcji. Przeprowadzają oni kontrolę w firmach i oferują możliwość zorganizowania przez nich płatnego szkolenia na miejscu, wyjaśniającego zmiany w prawie pracy. - Jak dotąd nie odnotowaliśmy jeszcze działalności oszustów na terenie naszego powiatu, jednak prosimy przedsiębiorców o zwracanie szczególnej uwagi na kontrolujące ich osoby - mówi Piotr Chrupek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.
       Członkowie wszystkich kontroli muszą się wylegitymować, sprawdzany przedsiębiorca ma prawo do dokładnego obejrzenia legitymacji i spisania danych personalnych inspektorów. Oprócz służbowych legitymacji kontrolerzy z inspekcji pracy muszą mieć upoważnienie do kontroli, wystawione przez bydgoską placówkę PIP oraz podpisane przez Okręgowego Inspektora Pracy.
       W razie wątpliwości należy zgłosić je policji, która sprawdzi czy osoby podające się za inspektorów PIP faktycznie nimi są.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »