Próbka pod lupą

  Jadwiga Aleksandrowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Inspektorzy z włocławskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska zbadają próbkę wody z substancją, która pływała w starym korycie Wisły.
       Jak informowaliśmy, w piątek od południa i w sobotę strażacy usuwali zanieczyszczenia w staroWisły na wysokości Słońska Górnego w okolicy Ciechocinka.
       O plamie ciemnej substancji na powierzchni wody powiadomił strażaków przypadkowy przechodzień. Na miejsce pojechali strażacy z Aleksani Ciechobyła też policja, pojawili się inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Włocławku.
       Faktycznie na powierzchni wody w starym korycie rzeki widniała plama wielkości około 200 metrów kwadratowych. Akcję "zdjęcia" substancji i wody powierzchniowej prowadzono jednak na tysiącu metrów. - Chodziło o to, by zanieczyszczona woda nie dostała się do głównego nurtu Wisły - tłumaczy asp. sztab. Andrzej Borowski , zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kuj.
       Przedstawiciel straży przypuszcza, że ktoś wyrzucił pojemnik po przepracowanym oleju. Są to jednak tylko domysły, bo pojemnika nie znaleziono. - Trudno ustalić kiedy pojawiła się ta plama, bo to miejsce słabo uczęszczane.Być może była tam już od jakiegoś czasu.
       Strażacy otoczyli plamę belotami ze słomy i przy pomocy neutralizatorów (specjalnych substancji) zlikwidowali zanieczyszczenie. - Próbkę wody z pływającą po powierzchni substancją zabrali inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska - informuje Andrzej Borowski.
       Wczoraj nie udało się nam ustalić, czy badania już wykonano. Wszyscy pracownicy włocławskiej delegatury WIOŚ byli w terenie. Do tematu wrócimy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »