Miasto w albumie

  (res)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ukazała się długo oczekiwana publikacja o Aleksandrowie z lat 1864-1945.
       Album "Dawny Aleksandrów" zawiera 120 zdjęć, pocztówek i dokumentów, pochodzących ze zbiorów prywatnych, wraz z opisaną historią miasta. To pierwsza taka pozycja. - Myślę, że jest to historyczne wydarzenie. Publikacja w kompletny sposób opisuje dzieje Aleksandrowa od momentu jego powstania do zakończenia okupacji miasta - mówi Jerzy Erwiński, wiceburmistrz, który jest współautorem "Dziejów Aleksandrowa" wraz z Tomaszem Krzemińskim i Jerzym Trescherem.
       Autorzy prostują wiele nieprawdziwych informacji, jak m.in. tę o nazwie miasta. Nie nadano jej po wizycie cara w 1879 r., jak się zwykło twierdzić. Nazwa Aleksandrów pojawia się w dokumentach już 15 lat wcześniej. Z 1864 r. pochodzi pierwszy plan zabudowy stacji kolejowej.
       Książka jest inicjatywą prywatną, ukazała się nakładem jednego z włocławskich wydawnictw. "Dawny Aleksandrów" jest już dostępny w sprzedaży.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »