Więcej patroli

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  -<i> Policjanci będą widoczni na na ulicach i osiedlach </i>- zapewnia nowy komendant powiatowy policji. W badaniach sondażowych aleksandrowska policja wypadła w 2004 r. słabiej niż przed rokiem.
       Spadło poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, którzy pracę policjantów w powiecie ocenili gorzej niż w 2003 r. Wzrosła liczba przestępstw, głównie kradzieży z włamaniem, za to trochę rzadziej złodzieje łakomili się na samochody.
       Stąd zmiany - i na stanowisku komendanta powiatowego policji, i w strukturze organizacyjnej całej komendy. - Stawiam przede wszystkim na służby prewencyjne - zapowiada komendant nadkom. Grzegorz Grochowski. Oznacza to przesunięcia na stanowiskach. Będzie mniej tak zwanych stanowisk biurowych. Więcej policjantów trafi do wydziałów prewencyjnego i kryminalnego.
       - Mieszkańcy zobaczą policjantów na swoich ulicach i osiedlach - zapewnia komendant. Ma się tak stać już w lutym. Patrole mundurowych będą widoczne w Aleksandrowie i Ciechocinku, gdzie doraźnie wesprą miejscowych policjantów inne jednostki spoza powiatu. Ciechocinek policja zamierza otoczyć szczególną kontrolą. W ostatnich dwóch miesiącach doszło w kurorcie do 7 kradzieży na tzw. "wyrwę" - złodziej napadał na samotnie idące kobiety i wyrywał im torebki z zawartością. - Sprawa złodzieja napadającego kobiety powinna niebawem znaleźć swój finał. Kończymy czynności operacyjne - mówi nadkom. Grochowski.
       W marcu zwiększy się kadra ciechocińskiego komisariatu, w którym aż 6 osób przebywa na zwolnieniach chorobowych. Obsadzone zostaną dwa wakaty, ze szkoły powróci policjant, który kontynuował naukę. Do osiedli wreszcie przydzieleni zostaną dzielnicowi. W powiecie nie przybędzie policji nowych etatów. Jest ich 107 - dla komendy w Aleksandrowie, komisariatu w Ciechocinku i posterunków w Nieszawie i Konecku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »