Walka na medal

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Niepełnosprawny olimpijczyk Mirosław Piesak opowiadał w Warsztatach Terapii Zajęciowej, jak nie poddawać się przeciwnościom losu.
       Nie co dzień spotyka się kogoś takiego jak Mirosław Piesak. Od 22 lat jest niepełnosprawny, jeździ na wózku inwalidzkim. Jest wicemistrzem olimpijskim w pływaniu - tytuł zdobył w Atenach. W Atlancie przed 8 laty był mistrzem olimpijskim. To również 6-krotny rekordzista świata i 8-krotny medalista w mistrzostwach Europy. A przede wszystkim - jest pogodnym, pełnym pozytywnej energii człowiekiem.
  - Dziś mogę powiedzieć jedno - nie można się zniechęcać, choć życie czasem mocno nam dokopuje - mówił Mirosław Piesak podczas czwartkowego spotkania w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Aleksandrowie.
       Gość, który przyjechał z Bydgoszczy, przez kilka godzin zajmująco opowiadał o swoim życiu, o wypadku, sukcesach sportowych, kobietach, a także sympatii do Ciechocinka. - Przyjechałem do Ciechocinka na rehabilitację po niefortunnym skoku do wody, tu poznałem swoją drugą żonę i kiedyś myślałem, żeby osiedlić się w kurorcie - przyznaje olimpijczyk.
       Publiczność z ciekawością przysłuchiwała się opowieściom sportowca. Oprócz uczestników zajęć w aleksandrowskich WTZ na spotkanie z gościem dotarli przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy w Aleksandrowie i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Karczemce. Dla gościa zaśpiewali Marzenna i Waldemar Gmińscy. - Chciałem, żeby nasi podopieczni zobaczyli na przykładzie znakomitego sportowca, że niepełnosprawność nie musi ograniczać - mówi Mieczysław Kołodziej, kierownik WTZ w Aleksandrowie. Uczestnicy zajęć w Warsztatach też mogą się pochwalić sukcesami sportowymi, które odnoszą w różnych dyscyplinach m.in. tenisie stołowym, wspinaczce skałkowej i bieganiu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »