Pełny śmietnik

  (mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kończy się okres eksploatacji wysypiska śmieci. Jednak dotąd samorząd nie podjął decyzji o budowie kolejnego.
       Gminne wysypisko śmieci znajduje się w Jerzycach, do tej pory zostało zapełnione w ok. 90 proc. - Mogę szacować, że miejsca na odpadki wystarczy przez jakieś trzy lata - twierdzi Marek Wojtysiak, naczelnik powiatowego Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Infrastruktury Technicznej.
       W gminie tłumaczą, że przygotowują się do budowy wysypiska.
  - Przyjęliśmy gminny plan gospodarki odpadami, mam nadzieję, że niedługo rada zaakceptuje wieloletni program inwestycyjny, w którym jeden z punktów mówi o budowie śmietniska. Bez tych dwóch dokumentów nie można planować tak poważnej inwestycji - tłumaczy Mirosław Skonieczny , burmistrz Piotrkowa Kujawskiego.
       W planie mówi się wprawdzie o konieczności utworzenia nowego składowiska odpadów, ale realizację tego zadania odkłada się na 2007 r. Czy nie może więc dojść do sytuacji, w której stare wysypisko będzie już zamknięte, a nowe jeszcze w budowie? - Z naszych wyliczeń pojemności składowiska w Jerzycach wynika, że wystarczy ono do chwili rozpoczęcia pracy przez nowe wysypisko - twierdzi burmistrz.
       Dodatkowo w gminie tłumaczą, że być może budowa nie będzie wcale konieczna. Cały czas bowiem mówi się o powiatowych planach powstania śmietniska dla kilku gmin. - Czy taki zamiar dojdzie do skutku, okaże się w połowie tego roku. Do tego czasu poczekamy więc z decyzjami dotyczącymi składowania odpadów - dodaje burmistrz.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »