Majątek na udziały?

  (iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na ostatniej w tym roku sesji radni powiatowi zdecydowali, że nie należy przekazać majątku niepieniężnego do nowej spółki pn. Powiatowy Szpital w Aleksandrowie Kuj. Przynajmniej na razie.
       Do przekazania majątku szpitalnego nowemu podmiotowi zarządzającemu aleksandrowskim szpitalem zobowiązywała zarząd uchwała Rady Powiatu z czerwca 2004 roku. Niektórzy radni uważali, że trzeba majątek przekazać, inni uważali, że lepiej jak pozostanie on nadal w rękach powiatowych samorządowców. Zwłaszcza, że powiat ma 100 procent udziałów w szpitalnej spółce.
       Takiego samego zdania był zarząd powiatu.
  - Podtrzymujemy deklarację aportu tego majątku, ale na razie chcemy się wstrzymać z decyzją, choćby po to, by móc ewentualnie wykorzystać ten majątek jako zabezpieczenie ewentualnych koniecznych kredytów lub w staraniach o środki unijne - tłumaczy starosta Zbigniew Żbikowski . - Na razie nowa spółka dobrze sobie radzi, ma nawet zyski. Poczekamy z tym aportem. Być może nastąpią jakieś zmiany systemowe, które pozwolą na oddłużenie szpitali. Niewykluczone, że majątek szpitala trzeba będzie zamienić na udziały i nimi uregulować należności wobec pracowników.
       Czerwcowa uchwała nie określała terminu przekazania majątku. Niektórzy radni wskazywali, że należałoby podjąć uchwałę uzależniającą przekazanie od spłaty szpitalnych długów: aport po spłacie zobowiązań. Ostatecznie radni uznali, że termin wniesienia majątku do szpitalnej spółki należy ująć w ramki czasowe - do końca 2005 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »