Dach nad głową

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeden budynek socjalny, który miasto wybuduje w przyszłym roku, nie zapewni wszystkich potrzeb.
       Wybudowanie domu socjalnego w Aleksandrowie zostało podyktowane potrzebą chwili. W minione wakacje inspektor nadzoru budowlanego
       nakazał zamknąć
       
  prywatny budynek przy ul. Wojska Polskiego i wyprowadzić stamtąd lokatorów kwaterunkowych. Nieremontowany obiekt groził zawaleniem.
       Miasto musiało zapewnić dziesięciu rodzinom dach nad głową.
  Dla dwóch magistrat wynajmuje mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej, są przymiarki do przejęcia lokali do mienia miejskiego. Osiem rodzin mieszka w budynku byłej podstawówki salezjańskiej. Nie są to pomieszczenia przystosowane do normalnej, codziennej egzystencji. - Dlatego chcemy, by nowy budynek socjalny stanął już w maju przyszłego roku - mówi burmistrz Michał Włoszek .
       10-rodzinny obiekt stanie przy ul. Rudnickiego. Będzie kosztował miasto ok. 400 tys. zł. Na ostatniej nadzwyczajnej sesji radni już zabezpieczyli w przyszłorocznym budżecie brakującą kwotę 160 tys. zł. - Mam nadzieję, że postępowanie przetargowe rozstrzygnie się jeszcze w listopadzie i w ciągu pół roku firma wybuduje dom. Potrzeby są jednak dużo większe, bo w mieście
       
  brakuje mieszkań
       
  komunalnych - przyznaje burmistrz. Dlatego do Ministerstwa Infrastruktury został złożony wniosek o dofinansowanie w kwocie 320 tys. zł Za te pieniądze miasto chciałoby odkupić od prywatnego właściciela budynek przy ul. Świstucha i przystosować go do zamieszkania.
       Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, Aleksandrów zyskałby w przyszłym roku dwa domy socjalne.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »