Pomóc ofiarom

  (mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Policjanci coraz częściej interweniują podczas kłótni domowych. Przybywa także ofiar przemocy.
       W 2003 r. policjanci interweniowali w mieszkaniach 986 razy, przez pierwsze dziesięć miesięcy br. już 1081. - Często były to spory między sąsiadami związane z podziałem majątku. Pozostałe to przypadki przemocy w rodzinie - mówi Piotr Chrupek, oficer prasowy radziejowskiej Komendy Powiatowej Policji. Sprawcami rodzinnych dramatów są najczęściej pijani mężczyźni, ofiarami - żony i dzieci awanturników.
  W zeszłym roku policja stwierdziła 400 przypadków rodzinnej agresji, w br. 314. Jednak tylko nieliczne ofiary kierują sprawy do sądu. - Najczęściej mieszkają one z sprawcami i nie mają dokąd odejść - tłumaczy rzecznik.
       Ofiary mogą zwrócić się o pomoc do instytucji. Są nimi ośrodki pomocy społecznej, gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych, Powiatowe Centrum Rodzinie czy radziejowski punkt konsultacyjny, dla uzależnionymch od alkoholu i narkotyków oraz ich rodzin. Działa także policyjny telefon zaufania: 285-41-13. Policjanci jeszcze w tym miesiącu przejdą szkolenie dotyczące postępowania w przypadkach przemocy rodzinnej i udzielania ofiarom pomocy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »