Na trzy sposoby

  (pg)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Kuj. to dla wielu ostatnia szansa na zdobycie wsparcia finansowego lub rzeczowego.
       Niestety, korzystających z usług placówki systematycznie przybywa. - Oczywiście największy problem to ogromne bezrobocie i brak perspektyw na polepszenie sytuacji - mówi Danuta Pawlak , kierownik MOPS-u. W całym powiecie aleksandrowskim bez pracy pozostaje ponad 6 tys. osób. Zaledwie jedna szósta korzysta z zasiłku dla bezrobotnych.
       Placówka pomaga aleksandrowianom na trzy sposoby.
  W pierwszym półroczu blisko czterysta osób otrzymywało zasiłki okresowe, przeznaczone dla tych, którzy spełniali wymogi dochodowe i socjalne. Dzięki zasiłkom celowym wypłacanym na konkretne potrzeby, biedni kupują w tym okresie ciepłe kurtki i buty. MOPS stawia jednak na udzielanie pomocy rzeczowej. - Zamiast gotówki na węgiel, wolimy sami kupić opał i dowieźć naszym podopieczny do domów. Mamy przynajmniej pewność, że pieniądze zostały wykorzystane zgodnie z celem. A z doświadczenia wiemy, iż bywa z tym różnie - podkreśla Danuta Pawlak.
       W tym roku aleksandrowski MOPS zakupił 240 ton węgla. Przetarg na dostawcę opału już rozstrzygnięto. Do podpisania została umowa. Placówka wykupuje również dla potrzebujących obiady. Korzystają z nich m.in. młodzież szkolna i osoby niepełnosprawne. - Co zastanawiające, nie wszystkie dzieci chcą jeść darmowe posiłki w szkołach - zwraca uwagę pani kierownik. - Dlaczego? Trudno powiedzieć. Może się krępują.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »