Pijane sanatoria

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Naczelny lekarz uzdrowiska zaapelował na sesji Rady Miejskiej, by nie wydawać zezwoleń na sprzedaż alkoholu w zakładach leczniczych.
       Taki postulat znalazł się wśród wniosków dotyczących stanu lecznictwa uzdrowiskowego w Ciechocinku w 2003 r.
       - Wielu kuracjuszy zwraca uwagę na kwestię sprzedaży alkoholu w sanatoriach. Goście twierdzą, że powinno się
       
  zaniechać handlu
       
  napojami wysokoprocentowymi w zakładach leczniczych - mówi dr Jan Wiaderny , naczelny lekarz uzdrowiska. Dr Wiaderny tłumaczy, że niejednokrotnie kuracjusze skarżyli się mu na głośne imprezy w sanatoriach, gdzie uczestnicy byli pijani. - Kiedyś
       
  nie do pomyślenia
       
  było sprzedawać alkohol w sanatorium. Ludzie przyjeżdżają tu na leczenie, szukają ciszy i spokoju. Co innego turysta, a co innego kuracjusz - argumentuje lekarz uzdrowiskowy.
       Jak się jednak okazuje, nie ma przepisu zabraniającego handlu alkoholem w zakładach leczniczych. Zezwolenie na jego sprzedaż wydaje burmistrz miasta. - Nie może odmówić, jeśli wszystkie wymogi formalne są spełnione - wyjaśnia Jadwiga Pietrusa, sekretarz miasta. Zgodę musi wyrazić także dyrektor danego sanatorium, w którym mieści się lokal.
       Praktyka pokazuje, że szefowie zakładów uzdrowiskowych
       nie chcą rezygnować
       
  z dodatkowego źródła dochodów, jakim jest dzierżawa baru czy kawiarni z alkoholem. - W takiej sytuacji apeluję do dyrektorów sanatoriów, by zwrócili baczniejszą uwagę na to, co dzieje się pod ich dachem - mówi dr Jan Wiaderny.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »